Chat with us, powered by LiveChat

Sabit Disk onarımları

Jetonar'daki sabit disk onarımları sorun gidermeye dayalıdır. Bu ifade, öncelikle teknisyenin tam olarak sorunun nereden geldiğini bulmak için sabit diskin …

ıstakını gondar

Jetonarda hard disk onarımları, yazılım ve donanımın tüm hassasiyetleri ve incelikleri göze alınarak profesyonelce gerçekleştirilir. Teknesiyenlerimiz, bu alandaki en son standartlara uygun olarak her tür dahili ve taşınabilir HardDisk sorunları gidermek ve onarmak için tüm teknik ve profesyonel yeteneklerini kullanarak size hizmet vermekteler. Sabit disk onarım merkezlerinde güncel ve gelişmiş cihaz ve ekipmanların kullanılması, tamircileri en son onarım yöntemlerini kullanmakta özgür bırakmıştır. Bu nedenle, sabit ve taşınabilir diskin her türlü fiziksel ve mantıksal sorunları en kaliteli şekilde giderilir ve onarılır. Değerli ziyaretçimiz, sabit diskinizi onarmak için Jetonarı seçtiyseniz, istediğiniz hizmetleri nasıl alacağınızı öğrenmek için makalenin devamında bize katılın.

 

Sabit Disk onarımları

 

Hard disk onarımı online talep oluşturmak

Sabit disk onarım talebinizi resmi Jetonar web sitesinde oluşturabilirsiniz. Sabit disk onarım talebinizi kolayca siresi üzerinde oluşturup ve talep istemiş olduğunuz hizmeti en kısa zamanda alabilirsiniz. Jetonar sitesinde talep oluşturmak linkini tıklayarak talebinizi gönderebilirsiniz. Bir sonraki adımda hard diskin markası ve modelini girip ve açıklama kısmında not birakabilirsiniz. Talebiniz tarafımıza ulaştığında ekip arkadaşlarımız sizinle irtibata geçereck en kısa zamandan size yardımcı olacaklar.

 

Sabit Disk Sorun Giderme ve Onarımı

Jetonar'daki sabit disk onarımları sorun gidermeye dayalıdır. Bu ifade, öncelikle teknisyenin tam olarak sorunun nereden geldiğini bulmak için sabit diskin sorunları gidereceği anlamına gelir. Her farklı bir sorun için farklı yöntemler vardır. Bazen sabit diskin bileşenlerinin değiştirilmeleri gerekir ve bazen verilerin format edilme veya kurtulma gibi önlemleri yapılması gerekir. Sorun giderme sonucuna göre tamir teknisyeni sabit diskin tamir etme yöntemini seçer ve aynı yönde ilerler. Tabi sabit diskin sorun gidermesi için bazen özel aletler ve programların kullanılmasını gerektirir. Jetonar'ın deneyimli ekibi, müşterinin sabit diski tekrar kullanabilmesi için yeni donanımlar ve modern ve gelişmiş programlar ile sabit disk arıza gidermesi ve onarım işlemlerini gerçekleştirir.

 

Sabit disk onarımın maliyeti

Sabit diskin onarım maliyetini bilmek için sorunu bulma sürecinin sonuna kadar beklemeniz gerekiyor. Hard Diski incelemeden ve sorun gidermeden ve hasarlı bileşenleri ve parçaları belirlenmeden bu ürünün onarımının fiyatı hakkında yorum yapmak mümkün değildir. Dahili ve harici sabit diskler dahil olmak üzere veri depolama aygıtları çeşitli hasarlara sahiptir. Hangi parçanın ne ölçüde hasar gördüğüne bağlı olarak onarım süreci farklıdır ve sonuç olarak maliyet aynı değildir. Sorun basıt yöntemlerle çözülürse, genellikle büyük bir miktar ödemeniz gerekmez. Ama, örneğin, kafanın değiştirilmesi gerekiyorsa, sabit disk onarımlarının maliyeti daha yüksek olacaktır. Ancak, ilk sorun giderme işleminden sonra, sabit diskin onarımının yaklaşık fiyatı size bildirilecektir. Kesin bir sorun giderme işleminden sonra uzmanlar sizinle iletişime geçecek ve hard disk onarmanın kesin maliyetini size bildirecekler.

 

Windows 10'da ikinci sabit diskin tanınmaması

Sabit diskin onarım teknisyenlerinin karşılaştığı bir diğer sorun, ikinci sabit diskin Windows 10'da algılanmamasıdır. Bu sorun, dizüstü bilgisayarda başka bir sabit disk kullandığınızda ve cihazın işletim sistemi Windows 10 olduğunda ortaya çıkar. Genellikle, Windows 10'da ikinci sabit diskin tanınmaması, güncel olmayan disklerden kaynaklanır. Hatalı BIOS ayarları, virüsler veya kötü amaçlı yazılımlar ve sabit diskin fiziksel hasar bu hatanın diğer nedenleridir. Bu durumdaki hard disk onarımları, disk güncellenmesine, sistem virüslerine, Windows güncellenmesine ve bu parçadaki fiziksel hasarın onarımına bağlıdır.

 

Dahili sabit sürücü onarımları

Dahili sabit disk onarımı, dizüstü veya masaüstü bilgisayarların veya oyun konsolların içinde yüklü olan her tür sabit disk veya SSD'yi onarmak anlamına gelir. Dahili bir sabit diski onarmak için cihazın açılması gerekir ve bu adım Jetonar'da büyük bir hassasiyetle gerçekleştirilir. Teknisyenlerimiz, cihazın ve çeşitli bileşenlerinin zarar görmemesi için cihazı açmak için en gelişmiş aletleri kullanır. Dahili sabit diski onarırken, cihazın diğer parçalarında herhangi bir sorun olmadığına dikkat edilecektir. Ayrıca gerekirse bu parça yeni bir hard disk ile değiştirilerek veri kurtarma işlemi gerçekleştirilir. Elektronik cihaz ve bilgileriniz sabit disk arızasından bir zarar görmesin diye Jetonar yanınızda.

 

Taşınabilir hard disk onarımı

Jetonar’da ki sabit disk onarımları tek bir modelle sınırlı değildir. Harici hard disk onarımı da bu merkezde dahili hard disk tamirleri ile aynı kalitede  yapılmaktadır. Sabit diskin 500 GB olması,1 veya 2 terabayt depolama kapasitesi olması fark edilmektedir. Jetonar uzmanları sorunu giderir ve verimli bir şekilde onarır. Sabit disk yavaşlanması, tanınmaması, virüs, bölüm silme, kapasite düşürme, veri okunmaması, biçimlenmeme ve harici sabit disklerin tüm işlevsel kusurları Jetonar'ın özel birimlerinde ve en deneyimli sabit disk onarım teknisyenleri tarafından çözülür.

 

Sabit diskin yazılım sorunları

Yazılım ve mantık hataları, firmware veya kötü sektörlerden kaynaklanır. Genellikle Kötü sektör sorunlarına elektrik kesintisi, bilgisayarın ani ve yanlış kapanması ve daha fazlasına neden olur. Sabit diskin yavaşlığı, sürücüyü işletim sistemi tarafından tanıyamama ve işletim sisteminin dahili sabit sürücülere yüklenmemesi hard diskle ilgili yaygın sorunlardır.

 

Sabit diskin donanım Sorunları

harddisk fiziksel veya donanım sorunları, motor hatası, head hatası, silindir sorunları ve disk plakları (plotter) hatasından da kaynaklanabilir. Hard diskin gövdesi darbelere karşı çok hassastır ve en ufak bir darbe ve hasardan dolayı kırılır, çizilir. Plotter arızaları da üzerindeki çiziklerden kaynaklanır ve bu parçanın düzgün çalışmasını engeller. disk plakları (plotter) ciddi şekilde hasar görürse, saklanan bilgiler silinir veya erişilemez. Bu durumda, arızanın ciddiyetine bağlı olarak, veri kurtarma işlemi ile kaybolan veriler kurtarılabilir. Ancak eğer arızanın kaynağı motor veya disk kafası  ise bilgiye erişim sağlamak için motor ve kafanın değiştirilmesi gerekebilir. Arızanın şiddetine bağlı olarak, sabit sürücü değiştirilmesine karar verilir.

 

Sabit sürücünün yavaşlığın sorunu düzeltme

Sabit disk yavaşlığı sorunu akut değildir ve çeşitli şekillerde çözülebilir. Bu durumda sabir disk onarılır veya değiştirlir. Sabit diskin yavaşlamanın nedenleri deneyimli uzmanlar tarafından teşhis edilmeli ve tanımlanmalıdır. Çünkü kötü sektörler, modül arızaları ve diğer şeyler gibi çeşitli faktörler sabit diskte yavaşlanmaya neden olur. Bu nedenle, bu sorunlarla karşılaşırsanız, sabit diski tamir etme ve sabit disk bilgilerini alma şansınızı kaçırmamak için bir uzmandan yardım almalısınız.

 

Sabit diskin hasar görmesi

Çoğu durumda, sabit disk dürümekten sonra bozulup ve hangi nedenle olursa olsun bu parçada fiziksel ve mekanik sorunlar olacak. Çünkü sabit disk elektronik kartlardan ve mekanik bileşenlerden oluşur. Düşürmüş bir sabit diskin oluşan en önemli sorunlardan birisi, sabit sürücü kafasının arızalanmasıdır. Çünkü sabit sürücü kafasının dürürme nedeniyle kırılması, zayıflaması veya yanmasını sebep olur. Birçok sabit disk, düşüş nedeniyle  onarılamaz veya dengesiz hale gelir.Sabit disk bilgileri sizin için değerliyse, bunu uzman bir sabit disk tamircisine bırakmalısınız.

Eğer sabit diskin onarılması mümkün değilse, sabit diskinizin değiştirilmesi gerekecektir.

 

Sabit disk tanınmama

Bilgisayar tarafından sabit diskin algılanamaması donanım ve yazılımsal nedenlerden dolayı meydana gelebilir. Sabit diskinizde bir donanım sorun varsa, herhangi bir yazılım sorunun çözmesine yardımcı olamaz ve tek çözüm sabit sürücüyü değiştirmektir ve Hard diskiniz onarmak için bir bilgisayar onarım merkezine gitmelisiniz.

Sabit diskin bilgisayar tarafından tanınmamasının nedenlerden bunlara işaret edebiliriz:  Kötü sektörü, kirli kablolar, dizüstü bilgisayarın veya sistemin diğer parçalarının arızalanması, sürücünün hatalı onarımı, sürücünün fiziksel hasarı,  virüs ve BIOS'ta sabit sürücünün aktif olmaması.

 

Sabit diskin kötü sektörlerini çözme

Sektörler, sabit diskin yüzeyindeki küçük bir depolama alanı grubudur. Sektörler bozulduğunda veya yazılamaz olduğunda, bozuk sektörler oluşup ve sabit sürücü arızalanır. Kötü sektörler, Her üç tür sabit sürücü üzerine, harici sabit sürücüler, dahili sabit sürücüler veya  Başka bir deyişle dizüstü ve bilgisayar sabit sürücüleri ve ayrıca SSD sabit sürücülerine etkiler. Sektörler arızalı olduğunda, kullanıcı sabit diskin yavaşlanması, sabit diskin yavaş yüklenmesi ve bilgiye yavaş erişim gibi sorunlarla karşılaşır. Vuruş, toz nüfuzu ve sabit sürücü aşınması, sabit sürücünün fiziksel hasarlarından bazıları. Öte yandan, elektrik kesinti ve dalğalanmaları, virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar gibi yazılım arızaları ve okunan verilerdeki tutarsızlıklar, sabit disk arızalarına neden olabilir. Herhangi bir nedenle sabit diskinizde kötü sektör sorunu varsa, hemen bir sabit disk onarım uzmanından yardım almanız gereklidir. Aksi takdirde, sabit sürücünüzdeki bilgilere asla erişemeyebilirsiniz.

Yorumlar

onarım ön istek formu