Chat with us, powered by LiveChat

Buzdolabı filtre ışığının yanma nedeni

Buzdolabı filtre ışığının yanma sebebinin bu parçaların değişim tarihini hatırlamak olduğu söylenebilir. Bu ışık her türlü yan yana markalarda farklı ...

ıstakını gondar

Bu yazımızda buzdolabı filtre ışığının yanma sebebinden bahsetmek istiyoruz. Günümüzde yan yana buzdolapları, su arıtma sistemleri nedeniyle birçok fana sahiptir. Cihazı bir süre kullandıktan sonra su filtresi ışığı kırmızıya döner.

Bu parçanın zamanında değiştirilmesi, her zaman taze ve temiz suya sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle filtreyi her 6 ila 12 ayda bir değiştirmeye çalışın. Buzdolabı filtresinin kırmızı ışığının nedeni ve bu parçanın ne zaman değiştirileceği aşağıdaki tartışmada açıklanacaktır.

 

Buzdolabı filtre ışığının yanma nedeni

 

Buzdolabı filtre ışığının yanma nedenleri nelerdir?

Buzdolabı filtre ışığının yanma sebebinin bu parçaların değişim tarihini hatırlamak olduğu söylenebilir. Bu ışık her türlü yan yana markalarda farklı renklerde tasarlanır ve genellikle ışık butonunun altına Filtre kelimesi eklenir.

Buzdolabı filtresinin işlevi suyu arıtmaktır. Genellikle 5 veya 6 aylık bir sürenin ardından bu parçanın değiştirilmesi gerekir. İnsanlar genellikle filtreyi değiştirmeyi unuttuğundan, değiştirme zamanı geldiğinde kırmızıya dönen bir ışık vardır. Bu nedenle buzdolabı filtre ışığının yanması nedeni kullanıcıya suyu arıtmak için yeni bir filtre kullanılması gerektiğini bildirmektir.

 

Buzdolabı filtre çeşitleri

LG ve Samsung gibi ünlü yan yana buzdolabı markalarında kullanılan iki tip filtre vardır. Bir grup dahili filtre vardır ve tasarımları, cihazın içine gömülecek şekildedir. Dış filtreler, adından da anlaşılacağı gibi, filtrenin dışına yan yana yerleştirilir. Samsung fabrikası, üretim cihazları için genellikle dahili filtreler kullanır.

 

Buzdolabı filtresini kendim değiştirebilir miyim?

Buzdolabı filtre ışığının yanmasının nedeni değiştirme zamanının gelmiş olmasıdır. Şimdi aklınıza şu soru gelebilir: Filtreyi kendiniz değiştirebilir misiniz?

Tüm özel işler en iyi şekilde bir buzdolabı tamir teknisyeni tarafından yapılır, basit bir değiştirme bile doğru şekilde yapılmazsa diğer parçalara zarar verebilir.

Buzdolabının filtresini değiştirmek için öncelikle cihazın modeline göre doğru filtreyi satın almalısınız. Daha sonra çalışmaya başlamadan önce su giriş vanasını kapatın.Artık yan yana buzdolabının kullanım kılavuzundan yardım alarak filtrenin yerini bulabilirsiniz. Eski filtreyi çıkarmak için saat yönünün tersine hafifçe çevirin. Şimdi onu muhafazadan çıkarın ve yeni filtreyi yerine yerleştirin. Bu sefer filtreyi muhafazaya sıkıca oturacak şekilde saat yönünde çevirin.

 

Yan yana buzdolabı filtresinin kırmızı ışığını görmezden gelmek mümkün mü?

Buzdolabı filtresinin kırmızıya döndüğünü görüyor ve bu sorunu kolayca görmezden geliyorsanız, aslında kendinizin ve ailenizin sağlığını tehlikeye atıyorsunuz. Bu, filtredeki kirleticilerin içme suyuna girmesine neden olmasının yanı sıra cihazınıza da zarar verir. Aynı anda aktif karbon filtre ve fiber tortu filtresi kullanıyorsanız, ışık kırmızıya döndüğünde ikisini de değiştirmeniz gerektiğini unutmayın.

 

Buzdolabı filtre ışığı kırmızıya döndüğünde nasıl kapatılır?

Bahsedildiği gibi buzdolabı filtre ışığının yanmasının sebebi değiştirme zamanının gelmiş olmasıdır. Bu nedenle istenilen filtre değiştirildikten sonra ışığını kapatmalısınız çünkü bu otomatik olarak yapılmayacaktır.

Yan yana buzdolaplarının farklı markalarında filtre ışığını kapatmak için farklı isimlere sahip butonlar bulunmaktadır. Bunun için Alarm, Ezilmiş Buz, Buz/Su, Su, Buz Tipi/Su vb. tuşlarını aramalısınız. Cihaza hangi düğmenin takılı olduğu buzdolabının modeline bağlıdır. İstediğiniz düğmeyi bulduktan sonra, ışığı sıfırlamak için basılı tutmanız ve 3 saniye basılı tutmanız gerekir.

Bazı yan yana buzdolaplarında, buzdolabı filtre ışığı kırmızı yandıktan sonra, kapatmak için Filtre Sıfırlama düğmesine 3 ila 8 saniye basmanız gerekir, böylece filtre ışığı geçici olarak söner. Snowa ve Daewoo gibi markalarda filtre ışığını kapatmak için Filtre Sıfırlama ve kilitleme/kilit açma tuşlarını aynı anda basılı tutmalısınız.

Yorumlar

onarım ön istek formu