Chat with us, powered by LiveChat

LG bulaşık makinesinin anakart onarımı

Jetonar onarım merkezinde LG bulaşık makinesi tamiri, Türkiye'de, adresinizde kabül ve teslimat hizmeti sunmaktadır. LG bulaşık makinesinin ana kartı ...

ıstakını gondar

LG bulaşık makinesinde bir arıza olduğunda, bulaşık makinesini onarmak sorunu çözmenin ana yollarından biri, anakartın onarımıdır. Çünkü cihazın ana kartı, cihazın genel performansını yönetme ve işleme görevine sahiptir. Bu parçada bir sorun varsa cihazda sorun çıkar ve bir sürü bulaşıkla baş başa kalırsınız! Çünkü bu durumda bulaşık makinesi çalışmaz hale gelir ve tekrar çalışmasını sağlamak için LG bulaşık makinesi anakart onarımı gerekir. Hasarlı veya yanmış parçaların zamanında tespiti, cihazın ciddi şekilde hasar görmesini önler. Bu nedenle bulaşık makinesinin çalışmasında veya çalışmamasında bir arıza gördüğünüzde, sorun giderme işleminden sonra LG bulaşık makinesi anakartınızın tamirine geçmelisiniz.

 

LG bulaşık makinesinin anakart onarımı

 

LG bulaşık makinesi anakartın nasıl onarılır

Cihaz kartının çalışmasında ciddi bir problem varsa bulaşık makinesini kullanamazsınız. Bulaşık makinesinin elektronik kartının zarar görmesi cihazın tamamen durmasına ve açılmamasına neden olur. Bu durumda LG bulaşık makinenizi hemen tamir etmelisiniz, aksi takdirde bu sorunu geciktirmeniz ve ihmal etmeniz cihaza daha ciddi zararlar verebilir. Bu yazıda, LG bulaşık makinesi anakartının zarar görmesinin nedenlerini, bulaşık makinesi panosu hasar belirtilerini ve LG bulaşık makinesi panosu onarımını tartışıyoruz.

 

LG bulaşık makinesi anakarının arızalanma nedenleri

LG bulaşık makinesi onarımındaki en önemli adım, doğru sorun giderme ve cihaz arızasının türünü teşhis etmektir. LG bulaşık makinesi kartı onarımına yol açabilecek nedenler arasında şunlar yer alır:

  • Kondansatörlerin ve sigortaların hasar görmesi veya yanması: LG bulaşık makinesi kartı, hassas kapasitörler ve sigortalar gibi birçok elektronik parçadan oluşmaktadır. Bu parçalardan herhangi biri güç dalgalanmaları nedeniyle bağlanırsa, cihaz kartı da yanıklara veya ciddi hasara uğrayacak ve son olarak LG bulaşık makinesi kartının onarılması zaman alacaktır.
  • Cihaza su sızması: LG bulaşık makinesi tamirinin ana sorunlarından biri olan bu madde ciddiye alınmalı ve cihazınızı uygun durumda tutmalısınız. Çünkü makinenin iç aksamlarının düzgün çalışmaması durumunda bulaşık makinesine su sızarak iç bobin bağlantısına neden olabilir ve kartı yakabilir. Bu durumda, LG bulaşık makinesi kartını onarmak artık çalışmaz ve kartı değiştirmeniz gerekir.
  • LG bulaşık makinesi zamanlayıcı bozulması
  • Anakartın yıpranması

 

Bulaşık makinesinde hasar belirtileri

Hasarlı bir bulaşık makinesi tahtasını belirlemenize yardımcı olacak işaretler vardır. Bulaşık makineniz tamamen bozulduğunda ve açılmadığında veya açılmadığında ancak bir süre sonra kapandığında, sorun makine kartındadır.

Ayrıca bulaşık makinesinin sürekli bağlantısının kesilmesi ve bağlanması, bulaşık makinesi tahliyesinin arızalanması ve bulaşık makinesi ekranında hata kodunun görüntülenmesi, LG bulaşık makinesi panosunun onarımına yol açan diğer pano hasarı belirtileridir.

Yorumlar

onarım ön istek formu